Новости Слуцка и Слуцкого района Новости Слуцка и Слуцкого района
Главная / Общество / Образование

Слуцкія школьнікі прымуць удзел у фінальным этапе рэспубліканскай прадметнай алімпіяды

14.01.2019
 Завяршыўся трэці, абласны, этап рэспубліканскай прадметнай алімпіяды.

59   навучэнцаў устаноў адукацыі Случчыны прадстаўлялі наш раён у алімпіядзе па прадметах хімія, фізіка, беларуская мова, руская мова, англійская і нямецкая мовы, грамадазнаўства, гісторыя, матэматыка, інфарматыка, геаграфія, астраномія, біялогія, тэхнічная праца, фізкультура і здароўе. 

23 школьнікі і навучэнец Мінскага абласнога кадэцкага вучылішча адзначаны дыпломамі.   

Дыпломы III ступені атрымалі:

Аляксандра Шаройкіна (11 клас, СШ №11, настаўнік С.А. Місюранка) – англійская мова;
Марцін Пятровіч (11 клас, гімназія №2, І.У. Гарбунова) – нямецкая мова;
Раман Аўгусцінскі (11 клас, СШ №10 імя С.Ф. Рубанава, В.П. Прановіч) – гісторыя;
Данііл Савіцкі (11 клас, СШ №8, М.М. Гобараў)  – гісторыя;
Валянцін Мажайка (8 клас, гімназія №2, А.А.Пракаповіч) – матэматыка;
Аліна Хартановіч (11 клас,СШ №10 імя С.Ф. Рубанава, Н.М. Гадунова) – геаграфія;
Яўгенія Гурыновіч (10 клас, СШ №8, Г.І. Крумко) – геаграфія;
Карына Скапцова (9 клас, гімназія №1, І.А. Хаўстовіч) – біялогія;
Ілья Залатароў (11клас, СШ №10 імя С.Ф. Рубанава, Т.У. Сячко) – біялогія;
Ягор Башура (11 клас, СШ №8, В.І. Гурыновіч) – астраномія;
Аляксей Шахнер (11 клас, СШ №10 імя С.Ф. Рубанава, І.П. Лазоўскі) – астраномія;
Анастасія Крыўленя (10 клас, СШ №11, У.А. Жук) – інфарматыка.

Лічаных балаў не хапіла да дыпломаў нашым інфарматыкам: Ян Башаў (8 клас, СШ №9, А.М. Хорсун), Ягор Цімошак (9 клас, СШ №6, Л.М. Алешка), Мацвей Бунас (8 клас, СШ №10 імя С.Ф. Рубанава, А.М. Бунас) адзначаны пахвальным водзывамі.

Дыпломы II ступені:

Валерыя Махлай (11 клас, гімназія №1, Т.Я. Максіменка) – фізіка;
Крысціна Паляшчук (10 клас, СШ №11,  А.У. Нікалаеня) – руская мова;
Ангеліна Трафімчык (9 клас, гімназія №2, І.У. Гарбунова) – нямекая мова;
Марына Разальская (11 клас, гімназія №2, І.У. Гарбунова) – нямецкая мова;
Валерыя Савановіч (9 клас, гімназія №1, М.Ф. Цвірко) – геаграфія;
Глеб Лабковіч (9 клас, гімназія №1, М.Ф. Цвірко) – геаграфія;
Яўгеній Бяліцкі (11 клас, СШ №13, М.В. Шымкевіч) – астраномія;
Яна Валасевіч (9 клас, СШ №12, В.У. Бахановіч) – фізічная культура і здароўе.

Дыпломамі I ступені ўзнагароджаны:

Ульяна Чарніковіч (10 клас, гімназія №2, Н.У. Уласевіч, І.У. Гарбунова) – нямецкая мова;
Глеб Лук'яненка (11 клас, гімназія №2, І.У. Гарбунова) – нямецкая мова;
Максім Шыфман (11 клас, СШ №13, С.А. Гурыновіч) – гісторыя;
Даніла Лунцэвіч (11 клас, Мінскае абласное кадэцкае вучылішча, В.М. Казлоўскі) – фізічная культура і здароўе.

У заключным этапе алімпіяды ў складзе каманды Мінскай вобласці пазмагаюцца за перамогу навучэнцы, якія атрымалі дыпломы I і II ступеней. Поспеху і ўдачы!

К списку записей раздела
Имя *
Заполните поле!!!
Текст комментария *
Заполните поле!!!
Введите код с картинки *
Заполните поле!!!
* - поля, обязательные для заполнения